Początkujący Wrocław

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Początkujący Wrocław

Post autor: Nostro »

Witam wszystkich,

Ptaki drapieżne od dłuższego czasu spędzają mi sen z powiek, obecnie ta " pasja " dochodzi do takiego stopnia, że jadąc autostradą i widząc ptaka drapieżnego na polu muszę zatrzymać się choćby na 5 minutową obserwacje ku ubolewaniu całej rodziny :) Długo chodziła za mną myśl o rozpoczęciu nauki pięknej sztuki sokolniczej - po przeczytaniu kilku pozycji i przeanalizowaniu możliwości finansowo czasowych chciałbym rozpocząć naukę tej pięknej sztuki jaką jest układanie ptaków drapieżny. Aktualnie jestem w trakcie odbywania stażu myśliwskiego i analizowaniu projektów różnych wolier tak wiec przede mną jeszcze spora droga do nabycia podstawowych umiejętności praktycznych i takiego doświadczenia by wziąć odpowiedzialność za własnego ptaka.

I tutaj chciałbym " kolegów " o ile już tak mogę się do was zwracać o polecenie na terenie dolnego śląska sokolnika u którego mógłby podejrzeć arkana sztuki i który mógłby wyrobić we mnie dobre nawyki opiekowania się ptakiem drapieżnym.

Z góry dziękuje za pomoc

Chwal ćwik !
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2016 8:20 pm przez Nostro, łącznie zmieniany 1 raz.
lusaka
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lusaka »

Witam, szukałeś na mapie forumowiczów? spójrz, może znajdziesz jakiegoś sokolnika. Pozdrawiam.


Piotr... kartograf :twisted:
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Nostro »

Hej,


szukałem bezpośrednio pod Wrocławiem niestety pusto - a kolega zaznaczony na mapce spod Strzelina jest nieaktywny. Oczywiście są forumowicze nieco dalej ale w pieszej linii chciałem znaleźć kogoś kto jest w obrębie Wrocławia znalazłem Pana Piotra Szymańskiego

http://www.sokolnik.isi.pl/ i wysłałem wstępne zapytanie ale alternatywa się przyda.

Pomijam oczywiście szkolenia weekendowe bo tutaj chciałbym zacząć od :

http://sokolnictwo.pl/kurssokolniczy
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Nostro »

Panowie, Panie

nikt, nic, nikogo ?
ODPOWIEDZ