WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Literatura
Autor Wiadomość
JoHn DuMbaR 
sokolnik

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:48 pm   

Bym zapomnial - pies Adama robi stojki :) <oklaski> :)

Nisus 
sokolnik

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:18 am   

Przypomniala mi sie fajna ksiazka ktora kiedys porzyczylem i nie zobaczylem wiecej.

http://jednosclowiecka.pl...ozniak-114.html

Przejrzyscie napisana, przeplatana historiami z lowiska i pamietam ze, przydala sie :)

wojtektkn 
młodszy sokolnik
Wojtektkn

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 6:22 pm   

Mbartniku polecam ci "Układanie psów myśliwskich"-Macieja Giżyńskiego. Układanie psa przez menera kosztuje węcej niż pies....

Mbartnik 
młodszy sokolnik

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 7:43 pm   

wojtektkn napisał/a:
...Układanie psa przez menera kosztuje węcej niż pies....

:shock: No nieźle.
Z drugiej strony każdy chce z czegoś żyć. Niestety w takim wypadku zostaje mi zapomnieć o takim rozwiązaniu.
Przewertowałem dzisiaj empik i nic... Tresura pieska do nogi i noszenia koszyka w zębach owszem, ale o myśliwskich ani widu, ani słychu.
Postaram się zamówić polecone powyżej książki przez internet, bo z tego co widzę to w księgarniach raczej nie mam co szukać.

tercel 
stażysta

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:24 pm   

książeczki o ktorych piszecie sa warte polecenia-
Szkolenie psow mysliwskich -Gieżyński Jan-to podstawy układania psa, czyli jak nauczyc siadania, warowania itp-ta ksiazka pokazuje jak to zrobic
Wyżły Erwina Dembinioka to kiązka swietnie uzupełniajaca tą pierwsza-czyli jak polowanie z psem wygladac powinno
Okiem psa-Johna Fishera-to podstawowa pozycja dla kogos kto chce z psem współpracowac-pies to zwierze stadne i zrozumienie jego punktu widzenia jest kluczowym elementem do tego zeby się z nim dogadac.
Sokolnik ptak i pies to w koncu niezłe stadko

wojtektkn 
młodszy sokolnik
Wojtektkn

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:40 pm   

tercel napisał/a:
książeczki o ktorych piszecie sa warte polecenia-
Szkolenie psow mysliwskich -Gieżyński Jan-to podstawy układania psa, czyli jak nauczyc siadania, warowania itp-ta ksiazka pokazuje jak to zrobic
Wyżły Erwina Dembinioka to kiązka swietnie uzupełniajaca tą pierwsza-czyli jak polowanie z psem wygladac powinno
Okiem psa-Johna Fishera-to podstawowa pozycja dla kogos kto chce z psem współpracowac-pies to zwierze stadne i zrozumienie jego punktu widzenia jest kluczowym elementem do tego zeby się z nim dogadac.
Sokolnik ptak i pies to w koncu niezłe stadko

Zwłaszcza ze po puszczeniu ptaka z rękawicy pies wie że patrzysz na ptaka a on-hulaj dusza piekła nia ma!

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:51 pm   

JoHn DuMbaR napisał/a:
Bym zapomnial - pies Adama robi stojki :) <oklaski> :)

no w koncu bo juz ci mialem bana zapodać :P

JoHn DuMbaR 
sokolnik

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 12:37 am   

beze mnie forum nie byloby takie samo :)

Nina
stażysta
...i Jacuś

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 7:37 pm   

Jeżeli Gieżyński, to koniecznie poprzedzony Fisherem. Metody siłowe przedstawione przez tego pierwszego są przeżytkiem z punktu widzenia behawioralnych metod szkolenia psa przedstawionych przez Fishera. Jeżeli zdecydujesz się na psa o subtelnej psychice jak pointer, czy seter, łamanie psa przyniesie więcej szkody niż pożytku. Co innego w przypadku chamskiego niemca szorstkowłosego, czy weimara. Tak czy owak lepiej być w stałym kontakcie z doświadczonym menerem, bo bardzo łatwo zrobić błąd, który będzie trudny do naprawienia.
Pozdrawiam i powodzenia!

Nisus 
sokolnik

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 8:04 am   

Apropo miekkosci pointerow :) kupilem niedawno suke od Tarnowskiego. Inari ma 2,5 miesiaca, ustawila juz owczarka podhalanskiego i mojego dlugiego niemca, charakter silnie dominujacy z mocna dolewka ADHD. Tercel i Haggard widzieli ja, jest praktycznie niewrazliwa na bol, jak na tak ekspresyjny charakter szybko sie uczy, mocna budowa. Jak ktos jest zainteresowany pointerami to sa jeszcze jej bracia do wziecia, hodowla Brutar, swietny miot, przystepna cena, czarno-biale.

Nina
stażysta
...i Jacuś

Wysłany: Sro Gru 30, 2009 12:49 pm   

Koledzy z pomorza mówili o Twojej suczce, świetny wybór z Brutarem !:lol:
To jednak traktować należy jako wyjątek potwierdzający regułę, tym bardziej że to sunia. Powodzenia przy układaniu!

Ania i Piotr
pisklę
sympatycy

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:07 am   

Witam!

Po pierwsze polecam: Gieżynski, Dembiniok, Frankiewicz, Smyczynski, Wilski, im więcej tym lepiej, znajdziesz tanio na allegro...

Po drugie: w/w wcale nie polecają metod siłowych a metodę kontrastu, chociaż coś z behawioryzmu też można poczytać, może być Jan Fennel... Ale nie demonizujmy, wilki "ustawiają się" siłowo, to i psu nie zaszkodzi śmignięcie witką czy chwyt za skórę na karku...

Po trzecie: jeśli w Dembinioku garbusie2 nie dostrzegasz porad to należałoby poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :D Na nowej maturze mogłoby być różnie :D :D:D Zresztą pies to nie maszyna, nie ma uniwersalnych "przepisów", właśnie dlatego polecam jak najwięcej książek i rozmów z fachowcami i dobór metod do swojego psa...

pozdrawiam
Piotr Kukier

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:38 am   

Ania i Piotr napisał/a:

Po trzecie: jeśli w Dembinioku garbusie2 nie dostrzegasz porad to należałoby poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :D Na nowej maturze mogłoby być różnie :D :D:D Zresztą pies to nie maszyna, nie ma uniwersalnych "przepisów", właśnie dlatego polecam jak najwięcej książek i rozmów z fachowcami i dobór metod do swojego psa...

pozdrawiam
Piotr Kukier

na szczescoe zdalem stara mature a czytanie ze zrozumieniem zdawalo mi sie miec dobrze opanowane ale moze akurat pan Dembinok pisze to w taki sposob ze ja nie jestem w stanie tego zrozumiec...
Na szczescie mam znajomego menera ktory dopomogl i podpowiedzial - poki co w miare dziale

Odpowiedz do tematu